جومیتا

جوملای بومی ایران

سایتهای پویا و یا داینامیک ، سایتهایی هستند که بارگذاری مداوم اطلاعات ، تغییر مطالب و محتوا و حتی تغییر در طرح و قالب سایت از نیازهای اجتناب ناپذیر این نوع سایت ها به حساب می آید . وب سایت های داینامیک دارای پنلی هستند که امکان اضافه ، حذف ، تغییر محتوا و یا آرشیو کردن مطالب را برای مدیر سایت بدون نیاز به دانش برنامه نویسی محیا می کنند .

+ مزایای سایت های داینامیک :

1.هزینه ای به مراتب کمتر و مقرون به صرفه تر در بررسی مجموع عوامل ساخت و راه اندازی یک وب سایت

2.دارای کنترل پنل راهبری سایت برای مدیریت جامع نسبت به مطالب ، محتوا و حتی طرح و قالب سایت 

3.امکان نصب و استفاده از افزونه ها و ابزارهای رایگان و تجاری تولید شده در دیگر شرکت ها 

4.امکان تهیه نسخه پشتیبان از مطالب و محتوا و یا کل سایت از طریق پنل 

5. و هزاران قابلیت دیگر ( که البته بستگی به سیستم مدیریت محتوا ، افزونه ها و امکاناتی داره که در طراحی و راه اندازی سایت در نظر گرفته شده است )

 

- معایب سایت های داینامیک :

یکی از معایب سایت های داینامیک افت حدودا 5 تا 20 درصدی سرعت بارگذاری سایت هست که بخاطر دریافت اطلاعات از پایگاه داده و تنظیمات انجام شده در پنل مدیریت سایت بوده و صد البته بهینه سازی این کاهش یا افزایش سرعت بستگی داره به میزان توانمندی طراح و برنامه نویس و قدرت پنلی که از اون استفاده می شود . 

 

*نکته: در مورد مسئله امنیت وب سایت های داینامیک باید گفت که سیستم های مدیریت محتوا ( در صورت بروز رسانی ) به قدر کافی ایمن هستند و مسائل امنیتی در اونها تا حدود زیادی رعایت شده که صد البته در صورت نیاز میشه افزونه ها و ابزارهای امنیتی خاصی رو در این نوع وب سایت ها نصب و پیاده سازی کرد . 

آمار بازدید کاربران

Online Countries

ua