چاپ
دسته: آرشیو کل مطالب
بازدید: 798

برای راه اندازی و بهره بری از یک سایت قطعا نیاز به دانش زبان های برنامه نویسی تحت وب هست ولی در دنیای تکنولوژی همیشه راه هایی هست که راه استفاده از تکنولوژی را برای ما آسان می کند . یکی از این راه های هموار شده در عصر امروز ، استفاده از سیستم های مدیریت محتوا در وب سایت های داینامیک هست.

وب سایت های داینامیک (پویا) توسط برنامه نویس های متخصص این حوزه طراحی و راه اندازی میشن . این نوع وب سایت ها دارای پنلی هستند که به شما این امکان را می دهند که بدون نیاز به دانش برنامه نویسی بتوانید مطالب و محتوای مورد نیاز خود را به راحتی در وب سایت خود و در دنیای وب مدیریت و منتشر کنید . این پنل های مدیریت محتوا و یا بهتره بگیم سیستم های مدیریت محتوا ( Content Management System ) به اختصار سی ام اس (CMS) نامیده می شوند . 

هر سیستمی مزایا و معایب خاص خودش رو داره که در این پست ما قصد مقایسه این سیستم ها رو نداریم و صرفا برای آشنایی شما مخاطبان عزیز به معرفی تعدادی از معروف ترین سیستم ها اکتفا می کنیم .

معروف ترین سیستم های مدیریت محتوا عبارتند از : جوملا ، وردپرس ، دروپال ، مگنتو یا مجنتو ، دیتالایف انجین که هر کدوم با توجه به قابلیت هایی که دارند هواداران و کاربران مخصوص به خودشون رو دارند .